آیا بشقاب پرنده‌ها واقعاً وجود دارند؟ اگر فکر کردید گزارش 9 صفحه‌ای دولت آمریکا در مورد بشقاب پرنده‌ها به این سوال پاسخ میده سخت در اشتباهید! اما از آنجایی که دولت آمریکا همیشه سعی کرده که این موضوع را پنهان و وجود بشقاب پرنده و فضایی‌ها را رد کند این گزارش از اهمیت بالایی برخوردار است و ما هم قصد داریم مهم‌ترین نکات این گزارش غیر محرمانه‌ی 9 صفحه‌ای را با هم بررسی کنیم.

 

بر اساس آنالیزها و مشاهدات گروه ویژه پدیده‌های هوایی ناشناخته  (UAPTF)می‌توانیم این مشاهدات را به 5 دسته تقسیم کنیم: 1.بهم ریختگی‌های هوا 2.پدیده‌های جوی طبیعی 3.برنامه‌های توسعه صنعتی 4.سیستم دفاعی آمریکا یا کشورهای دیگر 5.سایر

 

خب پس پنج دسته کلی برای موضوع بشقاب پرنده‌ها وجود دارد: هوابردها، پدیده‌های طبیعی مثل پرنده‌ها، پدیده‌های جوی، سیستم دفاعی و دیگر چیزها؛ مهم‌ترین بخشی که توجه ما را جلب می‌کند و می‌خواهیم بیشتر در مورد آن بدانیم همان بخش سایر است.

پس از بررسی دقیق اطلاعات، UAPTF روی گزارش‌هایی که بر اساس مشاهدات نزدیک هواپیماهای نظامی و از سیستم‌هایی که از نظر ما قابل اعتماد بودند متمرکز شد.

 

این بخش به ما نشان می‌دهد که UAPTF راستی آزمایی و معتبر بودن گزارش‌ها را  بر اساس مشاهدات نزدیک هواپیماهای نظامی قرار داده که این به معنای جدی و معتبر  بودن این گزارش‌ها است.

 

تا ماه مارس سال 2019 و اقدام نیروی دریایی، هیچ مکانیزم گزارش‌دهی استانداردی در مورد بشقاب پرنده‌ها وجود نداشت و از نوامبر سال 2020 نیروی هوایی هم از سیستم گزارش‌دهی نیرویی دریایی استفاده کرد.

پس تا سال 2019 و پیش دستی نیروی دریایی، هیچ ارگانی در دولت آمریکا برای ثبت مشاهدات و تحقیق در مورد بشقاب پرنده‌ها وجود نداشته و تا همین شش ماه پیش حتی نیروی هوایی هم در این زمینه فعالیتی نداشته! این نشان می‌دهد که چقدر دولت در برابر وجود بشقاب پرنده‌ها مقاومت کرده و چقدر مدارک و مشاهدات زیادی در این مدت از دست رفته است.

 

144 گزارش در مورد بشقاب پرنده‌ها وجود داشته که از این تعداد 80 مورد آن شامل مشاهده با چندین حسگر بوده است.

این بخش تایید می‌کند بیش از نیمی از حوادثی که بین سال‌های 2004 تا 2021 اتفاق افتاده توسط سنسورهای متعددی ثبت شده‌ است.

 

گفته‌های هوانوردان و تحلیل‌گران ارتش حاکی از عدم همکاری با UAPTF و حتی صحبت کردن با همکاران خود در مورد مشاهدات است. اگرچه اعضای ارشد جوامع علمی، سیاسی، نظامی و اطلاعاتی به طور جدی با این موضوع درگیر می‌شوند، اما خطر  لطمه وارد شدن به شهرت آنها ممکن است بسیاری از ناظران را ساکت نگه دارد و پیگیری علمی موضوع را پیچیده کند.

 

بقشاب پرنده‌ها همیشه به عنوان یک موضوع حساس و غیر قابل باور مطرح شده و ممکنه به همین دلیل و از ترس برچسب‌هایی که به آنها زده می‌شود تعداد گزارشات  در مورد بشقاب پرنده‌ها را به عمد پایین نگه داشته باشند.

 

در 18 حادثه که در 21 گزارش آمده است ناظران الگوهای حرکتی پدیده‌های هوایی ناشناخته یا ویژگی‌های پرواز غیر معمول را گزارش کرده‌اند. به نظر می‌رسد برخی از این پدیده‌های هوایی ناشناخته بدون اینکه نیروی محرکه آن قابل تشخیص باشد در بادهای بالا بی حرکت مانده، بعضی اوقات در مقابل باد حرکت می‌کنند، ناگهان مانور می‌دهند یا با سرعت قابل توجهی حرکت می‌کنند.

به زبان ساده این بدان معناست که پرسنل ارتش پدیده‌های هوایی ناشناخته‌ای را مشاهده می‌کنند که به نظر می‌رسد تحت تأثیر باد نیستند و به شکلی غیرقابل توضیح حرکت می‌کنند.

 

به استثنای یک مورد که با اطمینان بالا تشخیص دادیم که پدیده‌ی هوایی ناشناخته گزارش شده یک بادکنک بوده، در حال حاضر اطلاعات کافی در مجموعه داده‌های خود نداریم تا حوادث را به عوامل خاصی نسبت بدهیم.

 

پس بجز یک بار که چیزی که مردم فکر می‌کردند یک بشقاب پرنده است فقط یک بادکنک بوده بقیه اوقات مقامات نظامی و اطلاعاتی نمی‌توانند توضیح دهند که بشقاب پرنده واقعی چیست!

 

اگرچه بیشتر پدیده‌های هوایی ناشناخته‌ی توصیف شده در مجموعه داده‌های ما به دلیل محدود بودن داده‌ها یا چالش‌های که در راه پردازش یا تجزیه و تحلیل وجود دارد احتمالاً ناشناخته مانده است، اما ممکن است برای موفقیت در جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و توصیف برخی از آنها به دانش علمی اضافی نیاز داشته باشیم.

 

بر اساس این گزارش، به دلیل نبود اطلاعات کافی اکثر موراد در مورد بشقاب پرنده‌ها هنوز مرموز باقی مانده‌اند و برای درک آن‌ها به علمی پیشرفته و فراتر از ظرفیت فعلی نیاز داریم.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *